Dzień Jeża w bibliotece w wydaniu Żabek w PM nr 3

9 listopada Żabki postanowiła uczcić wyjątkowy dzień, a mianowicie Dzień Jeża. Okazja była tym bardziej uroczysta, ponieważ Panie z Biblioteki Miejskiej filia Szczakowa zaprosiły nas do siebie na wspólne obchody.

Spotkanie rozpoczęliśmy od zwiedzania biblioteki i krótkiego zapoznania się z jej funkcjonowaniem. Po takim wprowadzeniu Pani przeczytała nam ważne informacje o jeżach i krótka bajeczkę. My z prawdziwą dumą zaprezentowaliśmy piosenkę i układ choreograficzny do utworu „Tupu, tap”. Dzieci wykonały też w małych grupach pracę plastyczną na dużym formacie. Prace zostały w bibliotece i powstanie z nich wystawa, na którą zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Na zakończenie nie mogło zabraknąć małej nagrody za tak wspaniałą pracę- były to oczywiście jeżyki.
Joanna Łęgowska