Wybory na Opiekuna Samorządu Uczniowskiego oraz Rzecznika Praw Ucznia

DSC_06551 października odbyły się w naszej szkole demokratyczne wybory na Opiekuna Samorządu Uczniowskiego oraz Rzecznika Praw Ucznia. Przez cały dzień nasi podopieczni mieli możliwość oddania swojego głosu na jednego z pracowników ZS3 spośród kandydatów zaproponowanych przez samych uczniów. Nasza szkoła jest wolna od agitacji politycznej, a na prawdziwe wybory przyjdzie głosującym jeszcze trochę poczekać, dlatego ten dzień był dla wielu podwójnie ważny. Oprócz tego, że mogli samodzielnie wybrać osoby, które będą ich przedstawicielami i opiekunami, szkolne wybory były dla nich cenną lekcją i przedsmakiem obywatelskiego obowiązku. Nad przebiegiem wyborów cały czas czuwała uczniowska komisja, która sumiennie i odpowiedzialnie podeszła do swoich obowiązków. Po przeliczeniu wszystkich głosów informujemy, że Opiekunami Samorządu Uczniowskiego zostały panie Bernadeta Piechowicz oraz Magdalena Ossysek. Na Rzecznika Praw Ucznia głosujący wskazali pana Piotra Budaka. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej współpracy.