Konkursy artystyczne sposobem na wzmocnienie charakteru dziecka.

Zastanawiamy się co zrobić, aby nasze dziecko potrafiło cieszyć się z sukcesów, znało swoją wartość, ale także nauczyło się przegrywać? Bez wątpienia dobrym sposobem na wzmocnienie charakteru najmłodszych są konkursy. Zwiększają one motywację do pracy i dobrze wpływają na samoocenę. Wszelkie inicjatywy oparte o rywalizację zaspokajają potrzebę przynależności do grupy, akceptacji ze strony rówieśników i zachęcają do aktywnego spędzania czasu. Dzieci chętnie biorą udział w takich projektach, gdyż wynika to z ich naturalnej potrzeby kontaktu i weryfikacji swoich zdolności. Każde dziecko jest w czymś dobre, a głównym celem konkursu jest odkrycie jego unikalnych talentów. Za dwa lata, moje przedszkolaki rozpoczną naukę w szkole, za kilka lat będą starały się odnaleźć na rynku pracy. Rywalizacja będzie ogromna. Niemal wszyscy będą znać języki obce i będą zdeterminowani do zdobycia dobrego stanowiska. Dlatego musimy od najmłodszych lat przygotowywać dzieci na trudności, z którymi zmierzą się w dorosłym życiu oraz wyrobić w nich naturalną odporność na niepowodzenia i stres. W marcu dzieci z mojej grupy zdobyły nowe doświadczenia biorąc udział w konkursach:
XVII konkursie muzycznym „Mini Playback Show”, organizowanym przez MCKiS w Jaworznie, Klub Podłęże. Zespół „ Tęczowe Ludki” zajął III miejsce i zdobył puchar.
VII Artystycznym Festiwalu Przedszkolnym w konkursie tanecznym, organizowanym przez „ Archetti” Orkiestrę Kameralną Miasta Jaworzna i PM nr 19.
„ Pisanka Wielkanocna”, konkurs plastyczny, organizowany przez eM Band Orkiestrę Rozrywkową Miasta Jaworzna/ Klub Relax. Dzieci z naszej grupy zdobyły dwa I miejsca ( Lea Pstrąg i Kaja Stoch), dwa II miejsca ( Blanka Andrearczyk i Nadia Dworczyk) i trzy III miejsca ( Milena Bernisz, Karol Kachniarz i Judyta Paczuska).