PODARUJ MISIE

14 luty jest szczególnym dniem w kalendarzu, zdominowanym przez kolor czerwony oraz wpatrzone w siebie z miłością pary. Uczucie zakochania dotyka każdego z nas, czy tego chcemy, czy nie. 
Jest wiele podań opisujących narodziny tego Święta. Z jednej z opowieści dowiadujemy się, że Walenty był zwykłym chłopakiem, który niósł pomoc chrześcijanom, za co spotkała go kara śmierci – rozszarpanie przez dzikie zwierzęta. Na wiele lat ten dzień został wymazany z kart kalendarzy, a powrócił dzięki poetom. 


Walentynki nieodmiennie kojarzą się z wysyłaniem listów przesyconych miłosnymi wyznaniami. My zamiast kartek, w tym roku obdarowywaliśmy misiami, które również kojarzą się z miłością i ciepłem. Samorząd Uczniowski i opiekunowie oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 3 przygotowali akcję PODARUJ MISIE. W piątek odwiedziliśmy Zakład Leczniczo-Rehabilitacyjny w Ciężkowicach, a w poniedziałek Powiatową Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Borach. Misie wraz z odrobiną naszej miłości przekazywaliśmy zarówno osobom starszym, jak i dzieciom. Misie mogą być nie tylko z pluszu – równie dobrze okażemy uczucia słodkim upominkiem, który poprawi humor nie tylko zakochanym. Aby okazywać sobie wzajemnie uczucia, nie potrzebujemy wcale szczególnych dat, ale w takie dni jak ten, każdy tym mocniej czeka na choćby najmniejszy przejaw miłości.
Bardzo serdecznie chcemy podziękować Dyrekcji obu Placówek, rodzicom naszych uczniów, bez których zaangażowania akcja nie miałaby się szans odbyć oraz samym uczniom, którzy na własnej skórze mogli się przekonać, ile radości daje wolontariat. Szczególnie dziękujemy uczniom z klasy 2a oraz jej wychowawczyni, p. Katarzynie Wilkosz- Grześkowiak.

Artykuł można było przeczytać w lokalnej prasie.

Serdeczne podziękowania dla uczniów i ich rodziców za upieczenie ciasteczek misi, które już przekazaliśmy osobom starszym. W poniedziałek zostaną przekazane małym i starszym dzieciom. Serdecznie dziękujemy w imieniu p. Agnieszki Szklarczyk oraz p. Gabrieli Halwa – organizatorek akcji w naszej szkole.