Mikołaj Kopernik był …

Mikołaj Kopernik był człowiekiem renesansu, tzn. był wszechstronnie uzdolniony i wykształcony. Czy wiecie, że studiował przez 12 lat? To około trzy razy dłużej niż polski student. Studiował astronomię, medycynę oraz uczył się prawa kanonicznego. Był również tłumaczem, prawnikiem oraz dowódcą podczas obrony Olsztyna w wojnie polsko – krzyżackiej. Takich oraz wielu innych informacji dowiedzieli się nasi szkolni naukowcy z koła „Planeta Odkrywców” podczas dodatkowych zajęć z fizyki. Wykonali również doświadczenie z kulami o różnych środkach ciężkości. W dalszej części zajęć uczniowie rozszerzali swoje wiadomości na temat grawitacji oraz prawa Bernoullego. Na zdjęciach widoczne doświadczenia: lewitująca piłeczka w strumieniu powietrza, lejkiem pod prąd oraz wirujące balony.
Zachęcamy do obejrzenia filmu, w którym dowiecie się jaka jest różnica między ciężarem a masą. Nasze 7 – klasy już wiedzą 😉
https://www.youtube.com/watch?v=lbWqvWPJcFw