Mistrzyni Ortografii !!!

17 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Jaworznie odbył się finał    XV edycji miejskich Mistrzostw Ortograficznych im. Krystyny Bochenek. Do zmagań przystąpili najlepsi z najlepszych, wyłonieni poprzez szkolne dyktando eliminacyjne. Walka o miano czempiona nie była krótka ani łatwa. Do rywalizacji przystąpiło 84 uczestników z całego Jaworzna. Wszyscy musieli zmierzyć się z długim i pełnym językowych pułapek dyktandem napisanym przez panią dr Barbarę Wolek-Kocur – doktora nauk humanistycznych, medioznawcę, kulturoznawcę, socjologa, wykładowcę Katedry Kulturoznawstwa i Filologii Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.
Miło nam ogłosić, że w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów PIERWSZE MIEJSCE zajęła uczennica naszego gimnazjum, Zuzanna Rychlewska! Dzisiaj na ręce dumnej zwyciężczyni złożył gratulacje i życzył dalszych sukcesów w nauce Dyrektor ZS3 Rafał Soból.