Akademia z okazji 11 listopada

W przeddzień 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, cała społeczność szkolna obejrzała montaż słowno-muzyczny przygotowany przez klasy 6a i 6b wraz z wychowawcami, paniami Bernadettą Piechowicz i Agnieszką Odrzywołek, panią Anetę Baran (dekoracja) oraz panów Zygmunta Kobiałkę (oprawa muzyczna), Krzysztofa Bednarka, Macieja Rzędzickiego (nagłośnienie i sprzęt). Młodzi aktorzy przypomnieli okoliczności utraty przez nasz kraj wolności wraz z rozbiorami, próby jej odzyskania (powstania) oraz ostateczną niepodległość po 123 latach zniewolenia. Zebrani obejrzeli również i wysłuchali życzeń dla Polski, przygotowanych przez klasę 6a w ramach projektu „Kartka dla Polski” (projektowe prace plastyczne stanowiły również element dekoracji) oraz obejrzeli film „Animowana historia Polski”. Na zakończenie głos zabrał pan dyrektor Rafał Soból, który podziękował klasom i nauczycielom za przygotowanie apelu, przypomniał jak ważna w kalendarzu jest data 11 listopada dla każdego Polaka i w jaki sposób powinniśmy manifestować nasz patriotyzm.