Warsztaty Małej Gastronomii

Dnia 08 czerwca uczniowie klasy 3b uczestniczyli w Warsztatach  Małej Gastronomii zorganizowanych przez firmę Mega Pizza w Jaworznie.  Podczas warsztatów uczestnicy poznali podstawowe zagadnienia związane z wypiekaniem pizzy, a także dowiedzieli się skąd pochodzi oraz w jaki sposób ją komponować, aby była smaczna.  Najfajniejszą zabawą dla dzieci w czasie tych warsztatów było rozwałkowanie własnego kawałka ciasta i skomponowanie pizzy z przygotowanych różnych produktów. Tak przygotowane pizze trafiały do pieca, a potem oczywiście były konsumowane. To była świetna włoska uczta.

Na zakończenie dzieci mogły pobawić się na placu zabaw. Wszyscy otrzymali certyfikat uczestnika warsztatów kulinarnych.

Małgorzata Kokoszka