W Bibliotece fajnie jest (…)

W Bibliotece fajnie jest (…) Pani Bibliotekarka uśmiechnięta, wesoła bo „ Biedronki” przyszły z przedszkola.
W maju obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek. Nasze przedszkolaki co roku go celebrują od kilku lat. O istocie działalności, niedużej ale jakże wartościowej Miejskiej Biblioteki Filia Szczakowa, jej funkcji kulturotwórczej naszym przedszkolakom nie trzeba dużo tłumaczyć bowiem biblioteka ta jest jedną z instytucji, z którą nasze przedszkole bardzo ściśle współpracuje. Dzień Bibliotekarza to idealna okazja, aby podziękować osobą pracującym w szczakowskiej bibliotece. Nasze maluszki właśnie w tym celu wybrały się tam 20 maja. Dzieci z grupy „Biedronek” złożyły Paniom Bibliotekarkom życzenia występując specjalnie dla nich. Wręczyły przygotowane przez siebie prezenty. W dobie wszechogarniającej nas komputeryzacji trzeba ciągle podkreślać kolosalne znaczenie biblioteki, jako miejsca kształtującego świadomość czytelniczą. Dla naszych przedszkolaków biblioteka to zaczarowane miejsce spotkań z wyjątkowymi, lubianymi bohaterami bajek.
Anna Pederska