„Głośne czytanie w plenerze”

13 czerwca odbyła się w Biedronkach kolejna edycja „Głośnego czytania”, czyli spotkań przedszkolaków z książką, które trwają od początku roku szkolnego. Tym razem ze względu na sprzyjającą aurę maluszki poznały opowiadanie „Małpie figle” czytane przez panią Urszulę Likus na świeżym powietrzu. Spotkaniu towarzyszyły inspirowane opowiadaniem wesołe zabawy ruchowe i plastyczne. Samo czytanie utworów urozmaicone było formami sprawdzającymi rozumienie tekstu . Bajka na świeżym powietrzu to doskonały sposób na oswajanie dzieci z książką, a takie nietypowe wyprawy czytelnicze sprawiają, że niejeden maluch zapala miłością do czytania. Zaproszona do systematycznego czytania naszym maluszkom bibliotekarka Zs3 spisała się na medal, za co serdecznie dziękujemy. Następne spotkania w przyszłym roku szkolnym !
Anna Pederska