Biedronki w Miejskim Centrum Medycznym

13 maja w ramach podsumowania omawianego tematu kompleksowego „Zdrowy Przedszkolak” dzieci z grupy „Biedronek” gościły w Miejskim Centrum Medycznym Szczakowa. Tam dzięki doświadczeniu, ogromnemu zaangażowaniu, cierpliwości i uśmiechom personelu medycznego przedszkolaki z bliska mogły zapoznać się z pracą lekarzy, oraz pielęgniarek. Były rozmowy z personelem medycznym, zwiedzanie przychodni, oglądanie sprzętów, mierzenie wzrostu, a chętne dzieci mogły poddać się prostym badaniom, jak osłuchanie stetoskopem czy sprawdzenie gardła. Dzięki uprzejmości całego personelu medycznego przychodni maluchy dowiedziały się jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie. Za pośrednictwem tej wizyty, nasze maluszki mogły poznać przyrządy pomocne w diagnozowaniu chorych, mogły je dotknąć, zadawać pytania. Podczas spotkania, przedszkolaki nie tylko wzbogaciły swoje wiadomości o zdrowiu, ale również poszerzyły zakres słownika, a co ważne przełamały w ten sposób strach przed wizytą u lekarza. W nagrodę za odwagę i aktywne uczestnictwo w spotkaniu, dzieci dostały odznaki i dyplomy dzielnego pacjenta oraz słodki upominek. Mam nadzieję, że zdobyta podczas spotkania wiedza pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków i zaszczepi w nich codzienną dbałość i troskę o własne zdrowie.
Dziękujemy Pracownikom Miejskiego Centrum Medycznego w Szczakowej za ciekawie spędzony czas pełen wrażeń.
Anna Pederska