„ Taneczne Rytmy”

II Edycja Konkursu „ Taneczne Rytmy” za nami
W dniu 25.04.2016 r. w naszym przedszkolu odbył się II Konkurs Taneczny „Taneczne Rytmy”. Konkurs cieszy się sporą popularnością i wpisał się na stałe w kalendarz konkursów organizowanych w naszej placówce. Przyczynia się on do odkrywania u naszych przedszkolaków talentów, a co najważniejsze czerpania radości z tańca i zarażania nim innych, oraz integrowania całej społeczności przedszkolnej. Organizatorami konkursu byli nauczyciele: A. Pederska, A. Łęgowska, M. Stolarczyk. Zadaniem uczestników było przygotowanie i zaprezentowanie przez zespół dziecięcy tańca w łącznym czasie nie przekraczającym 5 minut. Do tanecznej rywalizacji przystąpiło 24 dzieci z trzech zespołów tanecznych: „Tęczowe Ludki”, „Pszczółki”, „Wesoła Gromadka” w kategorii wiekowej od 3 do 5 lat. Zmagania przedszkolnych tancerzy oceniało Jury w składzie: Pani Ewa Kulikowska, Pani Agnieszka Szklarczyk i Pan Urszula Likus. Ocenienie zostały podane interpretacja, umiejętności taneczne, ogólny wyraz artystyczny. Po prezentacji wszystkich wykonawców ocena Jury była następująca:
I miejsce „Tęczowe Ludki” grupa taneczna 3 latki
II miejsce ,,Pszczółki” grupa taneczna 4 latki
II miejsce „ Wesoła Gromadka” grupa taneczna 5 latki
Uczestnicy konkursu uhonorowani zostali dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Podczas konkursu panowała bardzo miła atmosfera. Atrakcją w czasie obrad jury były konkursy muzyczne z nagrodami w formie łakoci i zabawy taneczne prowadzone przez organizatorów imprezy. Konkurs „Taneczne Rytmy” to cenna nauka pracy w zespole, samodyscypliny, zdrowego współzawodnictwa. To także doświadczenie potrzebne przyszłemu tancerzowi – obycie ze sceną, przygotowanie kostiumów, zachowanie w czasie występów, profesjonalizm i odpowiedzialność.
Serdeczne podziękowania dla sponsorów, ponieważ dzięki środkom finansowym i podarunkom udało się nagrodzić wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie. Wszystkim dzieciom i instruktorom tanecznym gratulujemy, bo nieważne są miejsca, ale to, że wspólnie uczestniczyliśmy w wspaniałej zabawie. Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się na trzeciej już Konkursu
„ Taneczne Rytmy”.
Organizatorzy