„ Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w Biedronkach”

Maluszki 8 kwietnia jak co miesiąc udały się do pobliskiej biblioteki. Tym razem obchodziły tam „Dzień Książki dla Dzieci”. Dowiedziały się w czasie kwietniowej wizyty jak powstają lubiane przez wszystkie dzieci książki z bajkami. Potem tworzyły własną książkę do wierszy Jana Brzechwy o zwierzętach. Każdy maluszek wkleił w ramkę tekst wierszyka i ozdobił pisakami zwierzątko, o którym on był . W finale wykonane prace zostały połączone i umieszczone w okładce, a maluszki ogromnie dumne ze wspólnie wykonanej książki pt „Zoo”. Naszą książkę można poczytać w bibliotece. W czasie tworzenia pierwszego dzieła relaksem była zabawa ilustrująca „Dżungla”, w której chętnie uczestniczyli mali twórcy i słuchanie czytanych przez panią Henrykę wierszy dla małych dzieci.

Anna Pederska