„ Tajemnicza siła nasion”

Dnia 04 maja 2016 r. uczniowie klasy 3b ze szkoły Podstawowej nr 10 uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych „ Tajemnicza siła nasion”, które odbyły się w ośrodku Edukacji Ekologiczno – Geologicznej Geosfera w Jaworznie. W czasie zajęć zdobyliśmy wiele cennych informacji na temat nasion oraz oglądaliśmy film na temat inteligencji roślin. Potem mieliśmy okazję zwiedzić ogród sensoryczny, gdzie mogliśmy dotknąć i powąchać wiele roślin. Najmilsze w dotyku były piękne sasanki. Swoim zapachem urzekła nas oraz fruwające w powietrzu owady śliwa karłowata odm. płożąca. Spacerując brzegiem stawu obserwowaliśmy kijanki. Następnie udaliśmy się na lekcję przyrody. Po ubraniu fartuszków ochronnych zaczęła się najfajniejsza zabawa. Mieszaliśmy nasiona, obserwowaliśmy je w powiększeniu, brudziliśmy ręce w ziemi, aby potem je wysiać do specjalnie przygotowanych pojemników. Oczywiście nie zapomnieliśmy o ich podlaniu.

Na zakończenie mogliśmy się pobawić na placu zabaw.

Bardzo nam się podobało!

 

Uczniowie kl.3b z wych. M. Kokoszka