„Biedronki” z wizytą w salonie fryzjerskim

Chociaż zakład fryzjerski był znanym naszym maluszkom miejscem, chodzą tam bowiem ich mamy, babcie, czy też one same, to wycieczka ta była niezapomnianą przygodą i jednocześnie interesującą lekcją, po której niejeden przedszkolak zapragnie w przyszłości pracować w popularnym zawodzie fryzjera. Nasza grupa 12.02.2016 r. udała się na do pobliskiego zakładu fryzjerskiego w Szczakowej, aby przyjrzeć się z bliska pracy fryzjera. Pracownicy salonu przyjęli dzieci bardzo serdecznie i chętnie opowiedzieli o swojej pracy. Pokazali urządzenia i przybory służące do pielęgnacji i stylizacji fryzur. Niesamowitym przeżyciem dla maluchów był fakt, że podczas naszej wizyty w zakładzie przewijało się mnóstwo klientów. W naszej obecności fryzjerzy obcinali i modelowali im włosy. Kolejną atrakcją dla dzieci było oglądanie i testowanie różnorodnych suszarek i wałków. Niezapomnianym doznaniem było także siadanie na regulowanym fotelu, którym można było jeździć, niczym na karuzeli: wkoło, w górę lub w dół, przeglądając się jednocześnie w olbrzymich lustrach. Wycieczka do zakładu fryzjerskiego była fajną przygodą, dzięki której maluszki poszerzyły swoje wiadomości na temat pracy fryzjera i która zainspirowała je do zabaw w przedszkolu. Wdzięczność za przemiłą atmosferę dzieci okazały wręczając drobny upominek. 

Anna Pederska, Anna Gurbisz