Odkrywaj z G7

Przez kolejne 3 tygodnie uczniowie klas 1 Gimnazjum nr 7 w Jaworznie rozwijali swoje zainteresowania na zajęciach dodatkowych z chemii i fizyki. Zajęcia odbywały się w ramach programu „Odkrywaj z G7” realizowanego już kolejny rok w naszej szkole. W czasie spotkań uczniowie samodzielnie przeprowadzali i analizowali doświadczenia chemiczne i fizyczne.
Cykl 1. Rodzaje reakcji chemicznych – spalanie magnezu, synteza jodku magnezu –magiczna mgła, wybuch wulkanu, rozkład KMnO4 otrzymywanie i właściwość tlenu, otrzymywanie i właściwości tlenku węgla IV, otrzymywanie wodoru itp.
Cykl 2. Chemia w życiu codziennym – badanie pH wodnych roztworów soli, proszku do prania, dopieczenia, sody oczyszczonej i innych środków chemicznych z gospodarstwa domowego i laboratorium chemicznego, kolorowy koktajl, budowa ogniwa z ogórków, kameleon chemiczny, pismo sympatyczne itp.
Cykl 3. Efektowna fizyka – badanie napięcia powierzchniowego i jego zależności od detergentów w środowisku, rezonans mechaniczny, odwrócona szklanka z wodą, jajkożerna butelka, prawo Bernoulliego – lejkiem pod prąd, woda dipolem itp.
Za rok zapraszam nowe klasy pierwsze
Urszula Proksa

Galeria:www.facebook.com/ZespolSzkolNr3WJaworznie/photos/pcb.883547448428044/883547015094754/?type=3&theater