PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Jak co roku w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”. Z tej okazji maluszki z grupy „Biedroneczki”, przygotowały bogaty program artystyczny pod opieką swoich wychowawczyń. Był to wyjątkowy dzień dla przejętych trzylatków, które po raz pierwszy wystąpiły przed tak licznie zgromadzoną publicznością, wśród której nie zabrakło rodziców, rodzeństwa i dziadków. Odświętnie ubrane maluszki przedstawiły zdobyte w ciągu dwóch miesięcy umiejętności: tańczyły, śpiewały piosenki, recytowały wierszyki i udowodniły wszystkim, że zasługują na miano prawdziwych przedszkolaków. Następnie uroczyście ślubowały być dobrymi i grzecznymi przedszkolakami. Całości dopełnił dyrektor przedszkola, pan Zbigniew Kasperkowicz, który „zaczarowanym” ołówkiem pasował każdego malucha, gratulując mu i wręczając pamiątkowy dyplom oraz rożek obfitości. Nowo pasowane przedszkolaki spisały się na medal, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami przez dumnych rodziców i gości. Dopełnieniem całej uroczystości było przekazanie dzieciom kosza ze słodyczami od zastępcy prezydenta miasta Jaworzna Tadeusza Kaczmarka. 

Po części oficjalnej dzieci oraz zaproszeni goście usiedli do wspólnego pysznego i słodkiego poczęstunku.

Anna Gurbisz, Anna Pederska