IV PIKNIK RODZINNY

12 czerwca w piątek odbył się czwarty z kolei pikinik rodzinny przy Zespole Szkół nr 3. Jak wszysCy wiemy, czas spędzony z rodziną należy do tych najcenniejszych, dlatego też liczne przybycie jaworznickich rodzin nie zaskoczyło organizatorów imprezy, z roku na rok można zaobserwować coraz większe zainteresowanie tego typu formą spędzania wolnego czasu.
Piknik został oficjalnie otwarty przez osobę, bez której najprawdopodobniej cała impreza nie odbyłaby się, mowa oczywiście o Panu Zbigniewie Kasperkowiczu, Dyrektorze ZS3. Jako pierwsi na scenie naszego pikniku zagościli najmłodsi z najmłodszych, czyli dzieci z Przedszkola Miejskiego numer 3. Dzieci wraz ze swoimi opiekunkami przygotowały dla nas tańce, piosenki i wierszyki, dzieciaczki zarażały swoją energią wszystkich,którzy przybyli podziwiać ich występy. W między czasie odbyło się pierwsze losowanie nagród. Następnie na scenie zagościli uczniowie z nauczania początkowego, którzy przygotowali dla nas małe przedstawienie. W końcu przyszedł czas na prezentowanie tych „Dużych talentów” czyli uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum, na scenie pojawiła się Ania Kopytko grająca na oboju, po Ani przyszedł czas na jej starszą koleżankę Miriam Jóźwik, która zagrała dla nas na flecie. W końcu przyszedł czas na „przelot motylków”, konkurs którego inicjatorką była Pani wicedyrektorka Mariola Migacz. Po prezentacji pełnych magii przebrań motylków widzowie musieli przenieść się ze świata marzeń do komediowej sali, o wystarczającą ilość śmiechu zadbał Kabaret „Bomba” pod przewodnictwem Pani Magdaleny Ossysek. Jak wiadomo ruch to zdrowie, a taniec to najpiękniejsza forma ruchu, dlatego na naszym pikniku nie mogło zabraknąć dziewczyn z akademii tańca Elitte, które udowodniły nam, ze „Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”. Talent teatralny mają także uczniowie gimnazjum co udowodnili podczas prezentacji części Projektu Edukacyjnego klas II uczniów Gimnazjum nr 7 – op. p. Beata Jelonek, p. Urszula Proksa. Między występami stale odbywały się losowania nagród. O naszą rozrywkę zadbał również szkolny chór. Poza sceną program także był bardzo ciekawy, cała masa konkursów rodzinnych, stoiska profilaktyczne, kawiarenka i wiele innych. Na zakończenie pikniku nastąpiło ogłoszenie wyników rywalizacji rodzinnych i konkursu na „Najbardziej oryginalne przebranie za Motylka”. Kiedy konferansjerzy oficjalnie zamknęli piknik nastąpiła zabawa przy muzyce Pana Grzegorza Gołasa.
Ten czas pędzony wspólnie z rodziną na pewno na bardzo długo pozostanie w pamięci wszystkich przybyłych rodziców wraz ze swoimi pociechami, zarówno tymi małymi jak i tymi starszymi.
Wiktoria Chwast
piknik