WYCIECZKA KLAS CZWARTYCH DO MUZEUM NADWISLAŃSKIEGO PARKU ETNOGRAFICZNEGO W WYGIEŁZOWIE

Dnia 24 kwietnia  2015 r. klasy 4 a i 4 b pod opieką wychowawczyń : mgr Jadwigi Grabskiej i mgr Anety Baran brały udział w zajęciach warsztatowych odbywających się w zabytkowych wnętrzach obiektów na terenie skansenu. W  pierwszej części spotkania uczniowie zdobyli wiadomości na temat tradycyjnej krakowskiej biżuterii oraz jej symboliki, dowiedziały się jaką wartość miały prawdziwe korale oraz jak dawniej tworzono ich imitacje. Dowiedziały się czym zajmowały się dzieci  przed stu lat, w jakich warunkach żyły, czy miały czas na zabawę i czym się najchętniej bawiły. Druga część spotkania  miała charakter warsztatowy, uczniowie własnoręcznie wykonywali zabawki min. szmaciane lalki, koniki na patyku, malowały paciorki i komponowały korale. Własnoręcznie wykonane prace dzieci zabrały ze sobą na pamiątkę. Dzieci znakomicie się bawiły, wszyscy wrócili bardzo zadowoleni z wycieczki.

 

WP_20150424_015 WP_20150424_001 WP_20150424_004 WP_20150424_002