Taneczne rytmy

Konkurs „ Taneczne rytmy” już za nami

27 lutego w naszym przedszkolu odbył się Konkurs „Taneczne Rytmy”. Organizatorami konkursu były nauczycielki: A. Pederska, M. Stolarczyk i A. Łęgowska. Swoje talenty taneczne mieli możliwość zaprezentować mali artyści z naszej placówki przed licznie zgromadzoną publicznością. Konkurs był okazją do prezentacji umiejętności zespołów tanecznych prowadzonych w naszym przedszkolu oraz popularyzacji różnorodnych form ruchowo- tanecznych wśród dzieci. Dał możliwość konfrontacji dorobku przedszkolnych zespołów tanecznych i lansowania zespołowych form tanecznych i ich walorów artystycznych. Poprzez udział w konkursie zintegrowała się społeczność przedszkolna a dzieciaki wspaniale się bawiły. Na scenie wystąpiło 5 zespołów: „Pszczółki”, „Wesołe Krasnoludki”, „Florentynki”, „Tęczowe Ludki”, „Roztańczone Biedroneczki”. Konkurs ten zapoczątkował cykl corocznych spotkań, gdzie przedszkolaki z naszego przedszkola będą chwalić się swoimi umiejętnościami tanecznymi. Wszystkie przedszkolaki wypadły świetnie pod każdym względem. Dobrze dobrany repertuar, muzyka, stroje naprawdę było co podziwiać. Przede wszystkim dobry humor, który dopisywał dzieciakom i opiekunom. Każdy zespół zdobył mnóstwo oklasków, ponieważ każdy zaprezentował się najlepiej jak potrafi. Dla każdego zespołu przygotowaliśmy nagrody i dyplomy. Po naradzie Jury w składzie:M. Migacz, M. Kurzeja, B. Tabor, E. Kulikowska odczytało wyniki. W Konkursie „Taneczne Rytmy” I miejsce zajął zespół „Pszczółki” i „Wesołe Krasnoludki” w kategorii wiekowej 3,4 latki pod kierunkiem M. Chowaniec i A. Łęgowskiej. W kategorii 5,6 latków miejsce I „Roztańczone Biedroneczki” pod opieką A. Gurbisz. Miejsce II zespoły „Tęczowe Ludki” i „Florentynki” przygotowane przez A. Pederską i M. Stolarczyk. W czasie konkursu dopisywały znakomite nastroje i zdrowa rywalizacja, bowiem występy i obrady jury przeplatały zabawy wg pedagogiki zabawy Klanza i quizy muzyczne, w których biorąc udział przedszkolaki i uczniowie z SP10 prezentowały swoją wiedzę. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom a sponsorom i rodzicom dziękujemy za bezinteresowną pomoc w zorganizowaniu wspaniałej imprezy.

Nauczyciel: Anna Pederska