„Dzień Bałwanka” w grupie „Pszczółek” i „Biedronek”

W tym roku po raz pierwszy w historii naszego przedszkola obchodziliśmy „Dzień Bałwanka”. Podczas zabaw, tańców i śpiewu mieliśmy wspaniałą okazję do integracji międzygrupowej.
Dnia 20.02.2015 dzieci z grupy „Biedronek” i „Pszczółek” przyszły do przedszkola mając na sobie ubrania w kolorze białym, by podkreślić to wyjątkowe święto. Spotkanie rozpoczęło się od przejścia przez „Zaczarowaną bramę” do Krainy Śniegu. Na początku całej imprezy młodsze dzieci wykonały taniec „Bałwanki-Rymowanki” – miały w ten sposób możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych przed grupą starszych kolegów i koleżanek. Tym sposobem młodsze dzieci zachęciły starszaków do nauki „bałwankowego” tańca. Natomiast starsze przedszkolaki z grupy „Biedronek” odwdzięczyły się równie wspaniałym występem „Zimowej Poleczki”. Kolejnym etapem wesołej zabawy było wykonywanie grupowych prac plastycznych. Końcowym efektem twórczej pracy było stworzenie dwóch Bałwanków z uroczystym nadaniem imion : „KULEK” i „Z-EKO”, które wezmą udział w konkursie ogólnopolskim. W tym dniu dzieci z obu grup przedszkolnych świetnie się bawiły i miło spędziły czas. Na zakończenie jeden z maluchów podsumował spotkanie „ale było fajowo!”.
Z żalem, ale w pięknym stylu pożegnaliśmy śniegowe bałwanki, a teraz czekamy już tylko na pierwsze zwiastuny wiosny!

Marta Chowaniec
Anna Gurbisz