Święto Kubusia Puchatka w starszakach

W poniedziałek 19 stycznia sala Kubusiów Puchatków zmieniła się w bajkową krainę Stumilowy Las. W tym dniu bawiliśmy się przez cały dzień z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi. Dzień Kubusia Puchatka zorganizowano z okazji rocznicy urodzin Alana Alexandra Milne, autora sympatycznego misia. Bohater powieści Milne’a, amator miodku mieszkający w Stumilowym Lesie, jest bowiem kultową postacią dla przedstawicieli kilku pokoleń. Każde dziecko przyniosło z tej okazji do przedszkola przedmioty związane z bajką o uroczym niedźwiadku. Starszaki rozwiązywały z bohaterem dnia w roli głównej zagadki, rebusy, łamigłówki i układały w zespołach puzzle. Wybrały się nawet do Stumilowego Lasu, pokonując wiele przeszkód. Po wysłuchaniu fragmentu utworu „Wyjątkowa baryłka” wspólnie gimnastykowały się i śpiewały z Kubusiem Puchatkiem. Na zakończenie zajęć na wszystkie starszaki czekało „małe co nie co” – chrupki kukurydziane z odrobiną miodu i medal z wizerunkiem bohatera dnia.

opracowała: Anna Pederska