Mistrzostwa Miasta Jaworzna szkół gimnazjalnych w piłce koszykowej

Mistrzostwa Miasta Jaworzna szkół gimnazjalnych w piłce koszykowej dziewcząt odbyły się w Zespole Szkól nr 4. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny z rocznika 2000, 2001 i warto wspomnieć że nasza drużyna była najmłodsza na mistrzostwach. W skład drużyny wchodziły  :Gadowska Agnieszka, Boba Angelika, Miga Karolina, Kotulska Aleksandra, Miga Natalia, Staroń Julia, Pejka Maja, Skubis Karolina oraz Jóźwik Miriam. Turniej był podzielony na dwa etapy eliminacje i finały. Pierwszy mecz graliśmy z gimnazjum nr 1  dziewczyny poradziły sobie bezbłędnie wygrywając 10:0. Drugi mecz graliśmy z gimnazjum nr 10 jeśli wygramy to w półfinale gramy z gimnazjum nr 9, porażka oznacza spotkanie z gimnazjum nr 4 najmocniejszą drużyna turnieju. Mecz był wyrównany do samego końca niestety końcówka spotkania należała do gimnazjum nr 10 które wygrało 15:11. W półfinale nasze zawodniczki z góry skazane na pożarcie zagrały z wielką wolą walki i mimo porażki 38;18 był to najlepszy wynik punktowy osiągnięty w turnieju  z późniejszym mistrzem Jaworzna gimnazjum nr 4. W meczu o trzecie miejsce los spotkał nasze dziewczyny z rywalkami z grupy gimnazjum nr 10, i tym razem w rewanżu nasze podopieczne okazały się lepsze prowadząc od samego początku do końca meczu  wygrywając 24:20 i zajmując historyczne trzecie miejsce w gimnazjalnej koszykówce dziewczyn. Jeszcze nigdy nasza szkoła nie stała na podium tych zawodów. W następnym  roku nasze zawodniczki będą już grać w swoim roczniku więc jest szansa pobicia tego trzeciego miejsca czego im życzę.

 

 

Krzysztof Wadowski