Świąteczny kiermasz w ZS nr 3 w Szczakowej

Czwartkowe popołudnie 18 grudnia. Na korytarzach i w salach Zespołu Szkół nr 3 panuje tłok i gwar – to dzień zwyczajowych spotkań grona pedagogicznego z rodzicami uczniów. Tym razem zebraniom towarzyszył również Kiermasz Bożonarodzeniowy – wszyscy odwiedzający szkołę tłumnie udawali się na salę gimnastyczną, gdzie czekały na nich stoiska pięknie przystrojone świątecznymi ozdobami, wśród których znalazły się m. in.: malowane gipsowe figurki, kolorowe bombki wykonane techniką decoupage’u, mieniące się cekinami lub udekorowane wzorzystymi wstążkami, stroiki, szyszkowe lub orzechowe choinki, pachnące pierniki, ręcznie wykonane oryginalne kartki świąteczne, słomiane bałwanki, papierowe gwiazdy i wiele, wiele innych. Przybyli goście mogli również skosztować domowych wypieków przy kawie i herbacie w specjalnie na tę okazję przygotowanej kawiarence. Ponadto wielu widzów zgromadziły występy artystyczne naszych uczniów. Na początek na scenie zaprezentowały się przedszkolaki: grupa „Biedroneczek” z piosenką Ding Dong, grupa „Krasnali” w utworze „Mój kochany Mikołaju”, grupa „Pszczółek” w piosence „Choinka strojnisia” oraz grupa „Kubusia Puchatka” w pastorałce „Gore gwiazda Jezusowi”. Następnie wystąpiły: klasa I B w kolędzie „Przybieżeli do Betlejem”, klasa I D śpiewająca o „Zimie złej”, klasa I A w piosence o „Grającej choince”, klasa I C z utworem „Narodzony w stajni”, klasa II A – „Północ już była”, klasa II B – „Pastuszek bosy”, klasa III B –  „W murowanej piwnicy”, klasa III A – „Świąteczne drzewko”. Zaprezentowali się również soliści: Ewa Zagórska i Daniel Dudziak w kolędzie „Mędrcy świata”, Julia Kątny wraz  z flecistkami w kolędzie „Jezus Malusieńki”, Kinga Stelmachów, Anna Kopytko oraz Magdalena Chechelska. Przygotowanie kiermaszu zawdzięczamy uczniom, rodzicom i gronu pedagogicznemu Zespołu Szkół nr 3. Szkoła wzięła również udział w Jaworznickim Jarmarku Bożonarodzeniowym na rynku miejskim we środę 17 grudnia. Wszystkim gorąco dziękujemy za pomoc i wsparcie, a także składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczno-noworoczne.

Zapraszamy do naszej galerii, gdzie można zobaczyć więcej zdjęć z imprezy!

Agnieszka Odrzywołek