Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
Któż z nas nie zna misia, któż z nas będąc malcem nie posiadał misia, którego nie oddałby za żadne skarby śwata. Jest naszym przyjacielem w tych trudnych i tych radosnych momentach naszego życia. Dlatego trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. A jak obchodziliśmy go w naszej szkole możecie zobaczyć na zdjęciach.

Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs klasy z największą ilością.misiów.
Poniżej przedstawiam wyniki:
klasy 1-3:
1 miejsce 2a
2 miejsce a1,3b, 3a
3 miejsce 1 d, 2 b
4 miejsce 1b
5 miejsce 1c
klasy 4 -6
1 miejsce 4 a
2 miejsce 6a
3 miejsce 5b
4 miejsce 4 b
5 miejsce 5a
6 miejsce 6