Wycieczka do Bochni

24 listopada 2014r. uczniowie z klasy IIb, IIIa i IIIb uczestniczyli w wycieczce do  Bochni. Odbyły tam niezwykłą podróż w czasie. Dzięki niespotykanej w skali światowej Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej zwiedzanie miało charakter podróży przez historię soli, która rozpoczyna się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Hologramy i wspaniała pani przewodnik nie pozwalały na nudę. Materiały filmowe wyświetlane na wkomponowanych w naturalną solną scenerię holoekranach stwarzały wrażenie, jakby normalne życie kopalni toczyło się tuż obok zwiedzających. Na trasie przygotowano także słuchowiska przestrzenne, animacje oraz interaktywne prezentacje, ukazujące rozwój techniki górniczej na przestrzeni wieków.

Dużą atrakcją był zjazd szybem górniczym pod ziemię, jazda podziemną kolejką, zabawy na boisku 250 metrów pod ziemią, zjazd ze 140 metrowej zjeżdżalni czy spotkanie z górnikiem. Poznając najstarsze i najpiękniejsze zakątki kopalni dzieci wzięły także udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych i plastycznych. Wycieczka ta z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Barbara Tabor

Małgorzata Knapik