„S.O.S. Ziemia!”

W dniu 25 Listopada 2014 roku uczestniczyłam w trzecim spotkaniu koła filmowego, w roku szkolnym 2014/2015. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Oglądaliśmy film pt. „S.O.S. Ziemia!”. Film wyreżyserował Yann Arthus-Bertrand. Składa się on w całości z ujęć sfilmowanych z powietrza w różnych miejscach Ziemi. Ukazuje różnorodność organizmów ziemskich i zagrożenie ekologicznej równowagi planety ze strony ludzkości.

Zobaczyłam , jak duży wpływ mają ludzie na świat. Nie podobało mi się, że my wycinamy lasy i zakładamy tak zwane „obozy koncentracyjne” dla bydła. Widziałam ludzi biednych, którzy, pracując, mogą polegać jedynie na sile swoich rąk. Nie mają dostępu do zaawansowanych maszyn ułatwiających pracę. W niektórych krajach brakuje wody i jedzenia.Miasta takie, jak : Nowy Jork, Las Vegas, Los Angeles, Shenzhen, Bombaj, Tokio, czy Dubaj pokazane są jako przykłady złego zarządzania oraz marnotrawstwa energii, wody i żywności. Podobały mi się pięknie zrobione z powietrza zdjęcia.

Film uczy nas jak oszczędzać wodę i energię, ale także pokazuje , czemu powinniśmy zapobiegać. Powinniśmy pomagać krajom biedniejszym.