Dzień strachu

Strach w dzisiejszym świecie miał różne oblicza, ale czy można się posunąć do odpowiedzi że tak jest naprawdę i czy należy się go bać? Czy dzieci szkolne mogą się bać i z czym utożsamiają wizerunek strachu oraz czy dla nich kolor czarny to tylko zło? Na te i wiele innych pytań mogliśmy odpowiedzieć sobie w dzisiejszym dniu. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizowali Dzień Strachu przybliżając odpowiedzi na wiele pytań. Na korytarzu szkolnym pierwszego piętra oczywiście królował kolor czarny. Pojawiały się też czarne kapelusze, które spiesznym krokiem podążały do świetlicy szkolnej na projekcje filmów. Ulubionymi dziecięcymi oraz młodzieżowymi filmami najbardziej utożsamianymi ze strachem, ale strachem w przyjemnej odsłonie są: Scooby doo oraz Harry Potter. Spośród tłumu przybyłych najciekawsze stroje zostały nagrodzone małą niespodzianką upominkiem przygotowaną przez p. Martę W.-W. oraz p. Agnieszkę Sz.
Wiele stwierdzeń usłyszałam dzisiejszego dnia „strach wcale nie ma wielkich oczu” tylko wystarczy spojrzeć na niego z innej strony.