Biedronki w sklepie owocowo-warzywnym

W miesiącu październiku grupa 3-latków była na wycieczce w sklepie owocowo-warzywnym. Właścicielka sklepu przyjął przedszkolaków z ogromnym entuzjazmem i dużą serdecznością. Dzieci oglądały, nazywały i wskazywały poszczególne warzywa i owoce, które można nabyć w warzywniaku. Dzieci miały okazję, nie tylko przyjrzeć się im z bliska, dostrzec ich kształty, kolory i fakturę, ale także mogły poznać owoce i warzywa, które nie są hodowane w Polsce czyli owoce egzotyczne. Wycieczka miała na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, uświadamianie konieczności jedzenia potraw niezbędnych dla zachowania zdrowia, oraz zwrócenie szczególnej uwagi na wartości odżywcze warzyw i owoców. Dzieci miały też okazję zaobserwować pracę pani ekspedientki.