Światowy Dzień Zespołu Downa

To nie przypadek, że Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest 21 marca. Z tej okazji przychodzimy jutro do szkoły kolorowo ubrani, oraz w różnych skarpetkach.Kolorowe skarpetki nie do pary, to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.Choroba ta polega na tym, że w 21. parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy.Z tej okazji w wielu miastach w Polsce, organizowane są różne wydarzenia mające na celu promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zwiększanie świadomości społecznej na temat trisomii 21. Także dzieci i młodzież z naszej szkoły poprzez swój kolorowy ubiór, w dniu 21 marca solidaryzują się z osobami z zespołem Downa.