Biedroneczki w bibliotece

W piątkowe przedpołudnie, 30 września Miejską Bibliotekę Publiczną – filia Szczakowa w Jaworznie odwiedziły najmłodsze dzieci  z grupy „Biedroneczki” uczęszczające do  Przedszkola Miejskiego nr 3.  Wizyta miała charakter zapoznawczy z biblioteką, książkami oraz jej pracownikami. Dla zdecydowanej większości dzieci była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Trzylatki spotkały  się z ciepłym i życzliwym powitaniem przez pracowników biblioteki pani Henryki Głodek  i pani Anny Borkowskiej. Na początek panie bibliotekarki zapoznały trzylatków z zasadami przebywania w bibliotece. Podczas wizyty  dzieci również dowiedziały się jak zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Przedszkolaki miały okazję w formie zabawy zwiedzić całą bibliotekę, „bajkowym pociągiem” przejść pomiędzy regałami, aby obejrzeć księgozbiory.Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Nasze małe przedszkolaki wysłuchały między innymi wierszy Juliana Tuwima. Warto wspomnieć, że wiersze tego autora to świetna zabawa na pochmurny dzień, sposób na nudę i poprawę nastroju. Słuchając je dziecko poznaje zwierzęta, rośliny, warzywa. Dowiaduje się jak powstają przedmioty, jak mówią ptaki, jak wyglądają i działają różne rzeczy. Na dodatek wiedza ta podana jest w bardzo atrakcyjny i pełen humoru sposób. Przedszkolaki zachowywały się wzorowo, zadawały wiele pytań, oraz obiecały, że wkrótce odwiedzą bibliotekę ponownie.

                                                                                             Anna Gurbisz