VIII PROFILAKTYCZNY PIKNIK RODZINNY „STOP Cyberprzemocy”

Chociaż warunki atmosferyczne nie okazały się łaskawe w tym roku i wydawało się, że słota i niepogoda pokrzyżują plany organizatorów, na szczęście, jak już bywało w latach poprzednich, zwyciężyła chęć dobrej zabawy. Z placu przed szkołą atrakcje przeniesiono do samej placówki, a VIII Profilaktyczny Piknik Rodzinny, który już na stałe wpisał się w harmonogram imprez organizowanych w naszej szkole, mógł rozpocząć się z dala od deszczu. I tak, w piątek 27 maja po raz ósmy mieszkańcy dzielnicy i wszyscy sympatycy naszej szkoły wzięli udział w tym niezwykle popularnym wydarzeniu, tradycyjnie organizowanym we współpracy z Radą Rodziców ZSz-P3 w Jaworznie, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie, Wydziałem Kultury Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie,  lokalnymi przedsiębiorcami i prywatnymi ofiarodawcami.

Na przybyłych licznie dorosłych wraz z dziećmi czekało mnóstwo atrakcji: występy artystyczne dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3,  występy uczniów klas 1 – 8 w Talent Show oraz konkurs z udziałem dzieci na najbardziej oryginalne „przebranie nie z tej ziemi”, a także pokaz trików na hulajnogach w wykonaniu naszych uczniów.

Wielkim powodzeniem cieszyły się wszelakie konkurencje sprawnościowe
z udziałem dzieci i rodziców, w szczególności: wyścigi rzędów, bieg na czas z nartami, skoki na czas w workach, rzuty ringiem czy przejście przez tunel-dżdżownicę. Duże zainteresowanie było widoczne również przy różnorakich stoiskach tematycznych. W punkcie profilaktycznym, uczestnicy pikniku mogli dowiedzieć się czym jest cyberprzemoc i jak na nią reagować. Dla większego zainteresowania tym zagadnieniem przybyli mogli rozwiązywać krzyżówki o tej tematyce, a także wziąć udział w konkursie na najciekawszą pracę dotyczącą „Cyberprzemocy”. Na stoisku z pierwszą pomocą, używając fantomów uczono podstaw udzielania pierwszej pomocy, a także proponowano rozwiązywanie łamigłówek i krzyżówek promujących ochronę zdrowia. Punkt medyczny natomiast zapraszał na darmowy pomiar ciśnienia. Miłośnicy szachów, mogli oglądać rozgrywki szachowane w wykonaniu dzieci przedszkolnych.
Na stoisku prac manualnych uczestnicy mogli wykonać ciekawe formy przestrzenne
z balonów, a na stoisku z butonami samodzielnie zaprojektować i zrobić pamiątkową plakietkę.

Na chętnych i głodnych uczestników pikniku czekał „Swojski kociołek” (żurek, kiełbaski z grilla, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem) przygotowany przez szkolną kuchnię. Kawiarenka oferowała ciepłe napoje i domowe słodkie wypieki. Podczas imprezy trwała zbiórka dla podopiecznych Fundacji „Koty z Kociej”.

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody, za które dziękujemy: GKRPA w Jaworznie, Wydziałowi Kultury Promocji i Sportu Urzędu Miejskim w Jaworznie oraz naszej Radzie Rodziców. Dziękujemy również p. Markowi Krupie F.H. MARKUS, Arkadiuszowi i Marcinowi Sikorskim SIGMA JAWORZNO, Grażynie Włodyce SKLEP POZIOMKA, Stanisławowi Bigajowi PIEKARNIA, Komendzie Policji w Jaworznie,

Zakładowi Lecznictwa Otwartego w Jaworznie, Ośrodkowi Interwencji Kryzysowej oraz p. Katarzynie Kowalczyk za punkt z bańkami mydlanymi.

Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do organizacji imprezy i jej sukcesu.