#LEKCJAHIGIENY #WIRUSOOCHRONA

W dniach 4-15 października uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji informacyjno-edukacyjnej pt. ,,WIRUSOOCHRONA”. Celem akcji była promocja podstawowych zasad higieny osobistej oraz potrzeby częstego i prawidłowego mycia rąk. Pojawiły się również wątki zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej i troski o swoje zdrowie. Podjęto wiele działań, aby jak najszerzej omówić temat wirusoochrony. Wprowadzeniem do rozmowy był wiersz „Na zdrowie” B. Lewandowskiej, lektura książki „Możesz pokonać koronawirusa. Masz tę moc” A. Frączek i E. Poleś. Uczniowie uczestniczyli w pokazie prawidłowego mycia rąk, a następnie sami przystąpili do działania. Następnie omawiano poszczególne piętra piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, a uczniowie układali całodzienne menu i wykonali kanapki. Natomiast filmy przybliżały temat szczepień, wyjaśniały, czym są wirusy i bakterie. Uczniowie również ćwiczyli zachowanie dystansu społecznego oraz prawidłowe zakrywanie ust oraz nosa. Podjęte działania miały pomóc zrozumieć, że prawidłowe odżywianie, codzienna aktywność fizyczna, higiena osobista i czyste ręce są podstawową formą obrony przed chorobami wirusowymi.