Śląski Festiwal Nauki

14 stycznia 2019r. klasa 5b Zespołu Szkół nr 3 w Jaworznie wzięła udział w

III Śląskim Festiwalu Nauki w Międzynarodowym Centrum Kongresowym

w Katowicach.

 1Na dzieci czekały różne atrakcje i aktywności Festiwalu: sześć obszarów wiedzy (nauk ścisłych, nauk przyrodniczych, nauk technicznych, nauk humanistyczno-społecznych, medycyny i zdrowia oraz sztuki). Dużą popularnością cieszyła się strefa kosmiczna (jednym z jej elementów były pokazy łazików marsjańskich), strefa sportu oraz strefa e-sportu. 3. ŚFN KATOWICE to ponad sto pięćdziesiąt stanowisk pokazowych, dziesiątki wykładów, warsztatów i spotkań z interesującymi ludźmi ze świata nauki (m.in. Mirosławem Hermaszewskim, Tadeuszem Rożkiem, Radosławem Brzózką). Festiwal trwał od 11 do 14 stycznia, w przyszłym roku nie może zabraknąć nikogo. Jeżeli pociąga Was nauka wybierzcie się tam z całą rodzinką!