W świecie roślin …

W świecie roślin PM nr 3
„BIEDRONECZKI”

Kolejne spotkanie, w cyklu tematycznym, dla mojej grupy poruszało tematykę roślin. Rozmawialiśmy o sposobach upraw i hodowli wybranych, co ciekawszych, a zarazem popularnych gatunków. Mieliśmy okazje zobaczyć zdjęcia wybranych roślin wraz z komentarzem dotyczącym tego, co z nich otrzymujemy. Nastąpiła też degustacja słonecznika, dyni i jaj pestek, rodzynek.
Druga część spotkania rozpoczęła się od filmu edukacyjnego dotyczącego roślin o trochę innych zwyczajach żywieniowych, od roślin owadożernych, zasiedlających ubogie, kwaśne gleby i czerpiące związki azotu z upolowanych owadów. Przyniosłam też dla moich wychowanków żywe eksponaty i tak dzieci zobaczyły muchołówkę, rosiczkę i kapturnicę, nazwanych kolejno: „Malwinka”, „Rozia” i „Bolek”. Omówiliśmy ich wygląd, warunki hodowli i sposoby karmienia. Nastąpił też pokaz karmienia roślin, który zapierał dech w piersiach dzieci.
Joanna Łęgowska