„Humor w poezji dziecięcej”

5 grudnia 13 przedszkolaków przystąpiło do II Międzygrupowego Konkursu Recytatorskiego, który otworzył dyrektor Zespołu nr 3 pan R. Soból. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Humor w poezji dziecięcej”. Organizatorem konkursu byli nauczyciele: A. Pederska, M. Stolarczyk, E. Żyłka. Konkurs miał na celu integrację naszej społeczności przedszkolnej i szkolnej, kształtowanie wzajemnych relacji,pobudzanie aktywności twórczej w dziedzinie poezji, rozwijanie kultury żywego słowa, uwrażliwienie na piękno poezji polskiej, rozwijanie zainteresowań i zdolności recytatorskich. Wszystkie dzieci i nauczyciele ,którzy przystąpili do konkursu włożyli w przygotowania ogrom pracy za co serdecznie dziękujemy.!
Jury w składzie: A.Kowalczyk, B.Tabor i K. Wilkosz przyznało następujące nagrody:
I miejsce- Blanka Kania za wiersz „Przyjęcie” D. Gellner z grupy Żabek
II miejsce- Kornelia Łach, Nikodem Pienkowski, Julia Rutkowska za wiersz „ Żaba” J. Brzechwy z grupy „ Pszczółek”
III miejsce- Borys Joński, Dominika Mrozińska, Nadia Pierzchała za wiersz „ Murzynek Bambo” J.Tuwima

 

Wszystkie przedszkolaki biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody. Gratulujemy!!!