Uskrzydlamy 2017 – Pierniki trafiły do Aniołów…

Pierniki trafiły do Aniołów.
Z przyjemnością informujemy, że w miniony piątek 8.12. pięknie udekorowane przez uczniów szkoły i przedszkola pierniki – tylko częściowo widoczne na zdjęciu – zostały przekazane na ręce p. Karoliny Pełka z Domu Aniołów Stróżów w Katowicach. Stamtąd trafią na świąteczne kiermasze, a dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany dzieciom i młodzieży najbardziej potrzebującym pomocy. W imieniu pani Ewy Żyłki, która koordynowała akcję w naszej szkole, bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, dzieciom i nauczycielom, którzy włączyli się do udziału w tej pięknej charytatywnej akcji.

Poniżej relacje z grup w Naszej Szkole, które przyłączyły się do Akcji:

Kolejna klasa wkręciła się w pomaganie, przyłączając się do świątecznej akcji pomocy dzieciom: ”USKRZYDLAMY 2017!”.
W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 5b, na zajęciach technicznych, pod czujnym okiem p. B. Jelonek oraz p. R. Janikowskiej wypiekli i udekorowali pierniczki. Następnie przekazali je na cel charytatywny. Zabawy i emocji nie brakowało.

 


4 grudnia dzieci z grupy Żabki, wraz ze swoją panią Ewą Żyłka – inicjatorem akcji USKRZYDLAMY w szkole i przedszkolu, wzięły się ochoczo do pracy i tworzyły piękne dekoracje na pierniczkach. Okazało się, że dziecięca fantazja w tworzeniu ozdób nie zna granic. Na pierniczkach pojawiły się m.in. kolorowe esy-floresy, cukrowe posypki oraz lukrowe bałwanki. To była wspaniała zabawa, a zapach pierników unoszący się wokół wszystkim wzmógł apetyt. Udział w tej akcji był doskonałym czasem, aby przypomnieć dzieciom, że są wokół nich ludzie potrzebujący pomocy i można im pomagać w różnoraki sposób, nawet poprzez tak prozaiczne czynności, jak dekorowanie pierniczków.


 

Ostatnie dni wielkiej, charytatywnej akcji USKRZYDLAMY 2017. Tym razem klasa 1b dekorowania swoje smakowite pierniczki. Wyszły, sami oceńcie. ?


 

„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje”
Jan Paweł II
Grupa „Pszczółek” włączyła się w akcję Uskrzydlamy 2017.Ozdabiała pierniki przeznaczone do sprzedaży przez Fundację Dom Aniołów Stróżów w czwartek 7 grudnia podczas ranku przedszkolnego. Oczywiście trochę lukru zostało zjedzone w trakcie pracy. To była wspaniała kreatywna zabawa i okazja do kształtowania u moich wychowanków takich cech: jak tolerancja, szacunek do innych,chęć niesienia potrzebującym bezinteresownej pomocy.


 

6 grudnia klasa III b wsparła akcję – Uskrzydlamy 2017. Uczniowie upieczone pierniki dekorowali i przeznaczyli do sprzedaży. Było pysznie i zabawnie.