ŚNIADANIE DAJE MOC

DSC_07958 listopada obchodziliśmy po raz drugi ogólnopolską akcję ŚNIADANIE DAJE MOC. Nie trzeba mówić, jak ważne w życiu,nie tylko dorosłych, ale również dzieci jest śniadanie. Dobrze przemyślane, bogate w składniki odżywcze posiłki, to nie to samo, co zrobiona na szybko i zjedzona w biegu kanapka z przypadkową wędliną, serem czy dżemem. Żeby śniadanie „dawało moc” należy poświęcić mu więcej czasu, pamiętając o tym, że je się nie tylko ustami, ale i oczami. Śniadanie powinno również wyglądać! A jak apetycznie potrafią wyglądać, jakie mogą przybierać kształty, mogłam się przekonać zaglądając do klas, które brały udział w powyższej akcji. Najwięcej jednak działo się w świetlicy szkolnej, do której został zaproszony Dyrektor Szkoły Rafał Soból wraz z Naczelnikiem Wydziału Zdrowia w Jaworznie Małgorzatą Helbin-Więcek. Razem z uczniami klas 2a i 3c, wychowawczyniami mgr. K. Wilkosz- Grześkowiak, mgr A. Kowalczyk, wychowawczyniami świetlicy mgr. G.  Halwą, mgr B. Zemanek oraz mgr D. Patrzałek sporządzili apetyczne kanapki, które nie odbiegały wyglądem i walorami smakowymi od tych przyrządzonych przez małych mistrzów Master Chefa. Kanapki to nie wszystko. Owsianka, za którą wielu młodych nie przepada, smakowała tego dnia inaczej, wyjątkowo. Koktajle owocowe lub wielowarzywne zastąpiły jogurty smakowe, po które tak łatwo sięgamy. Herbaty pomarańczowa z goździkami lub uspakajająca miętowo-szałwiowa wprawiały w anielski, rozluźniający nastrój, a ile stresu mają uczniowie przed klasówkami czy odpytywaniem, by zdobyć tą wymarzoną najlepszą dla siebie ocenę?

DSC_0761Dzień dobiegł końca, my w wyśmienitych nastrojach wróciliśmy do klas, by w umiejętny sposób spożytkować swoje zdobyte podczas apetycznego śniadania siły.

A. Szklarczyk