Dzień Otwarty w Gimnazjum nr 7

13 kwietnia 2016r. odbył się w naszym gimnazjum dzień otwarty, na który zostali zaproszeni uczniowie zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej. Przebieg tego dnia  stanowi już pewną tradycję naszej szkoły. Pierwsza część to konkurs ekologiczny, połączony z licznymi atrakcjami. Scenki mimiczne, kalambury, rzut do celu ekologicznymi kulami oraz rozpoznawanie zwierząt po oczach to tylko niektóre z nich. Po pełnej emocji rywalizacji  wyłoniliśmy zwycięzców: I miejsce: Zuzanna Grotnik i Martyna Lach, klasa 5a SP10,  II miejsce : Zofia Kołodziej i Anna Kopytko, klasa 5b SP10, III miejsce : Oliwia Miga i Mateusz Kajko, klasa 5a SP10, wyróżnienie: Dagmara Gloc i Sandra Gąsiorowska, klasa 5b SP10. Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy. Podczas drugiej części naszego spotkania uczniom została przybliżona praca naszego gimnazjum. Nasi młodzi chemicy pod czujnym okiem p. U. Proksy zaprezentowali opracowane podczas realizacji projektu ”Odkrywaj z G7” doświadczenia chemiczne. Oczywiście inauguracyjnym doświadczeniem był wybuch wulkanu. Po takiej prezentacji każdy szóstoklasista nie marzył o niczym innym, jak o członkostwie w naszym klubie chemika.  Na sam koniec p. B. Jelonek przedstawiła prezentację multimedialną, z której uczniowie dowiedzieli się o naszych sukcesach, wynikach egzaminów zewnętrznych, wycieczkach, projektach unijnych, imprezach wewnątrzszkolnych (dyskoteki, nocne maratony filmowe, chrzest pierwszoklasistów, Mikołajki, Zjazd Wszystkich Świętych, Dzień Strachu, Spartakiady), wyjazdach do Aqua Parku, zimowisku, wyposażeniu szkoły oraz planach na przyszłość. Podczas oglądania zdjęć z życia gimnazjalisty wszystkim dopisywał dobry humor. Każdy z gości otrzymał ulotki reklamujące nasze gimnazjum i notesik  z logo G7. Mamy nadzieję, że uczniowie po zapoznaniu się z działalnością naszej szkoły nie będą mieli kłopotu z dokonaniem wyboru gimnazjum.