„ Przedszkolaki w kontakcie ze sztuką”

Zapewniając od najmłodszych lat naszym przedszkolakom wychowanie przez sztukę w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu. Biorąc pod uwagę zarówno wartości edukacyjne, dydaktyczne jak i profilaktyczne wybraliśmy się w przedostatnim dniu marca i początkiem kwietnia na spotkanie z teatrem dla dzieci. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem obejrzały spektakle: „Zielony Kopciuszek” w wykonaniu aktorów teatru „Kultureska” i „ Musical o Czerwonym Kapturku” przedstawiany przez aktorów „Teatru Moich Marzeń”. Oglądane widowiska zabrały naszych milusińskich w podróże po świecie bohaterów bajek, przeżywających wesołe i jednocześnie przejmujące przygody. Choć były to postacie z bajek, to ich losy przypominały codzienne kłopoty każdego człowieka. Piękne kostiumy i znakomita charakteryzacja sprawiły, że dzieci z łatwością przeniosły się do świata bajek. Przedstawienia dały im możliwość czynnego udziału w przygodach bohaterów oraz interakcji z aktorami na scenie. Obejrzane spektakle dostarczyły naszym przedszkolakom wielu pozytywnych wrażeń, wywołały wiele emocji na ich buziach i z pewnością zachęciły wszystkie dzieci do kolejnych spotkań z teatrem.

Anna Pederska