Dzień Otwarty

Dnia  10 i 15 marca 2016 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców i Dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I. Chcieliśmy pokazać dzieciom  sześcioletnim, jak wygląda nasza szkoła od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można spędzić tu swój czas. Stąd zaangażowani w organizację dnia otwartego w szkole nauczyciele oraz uczniowie klas trzecich i klasy drugiej przygotowali wiele ciekawych zajęć. Na początku przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt.” Awantura o jajka” przygotowane przez klasę 3a i 3b pod kierunkiem p. Małgorzaty Kokoszka i p. Katarzyny Wilkosz- Grześkowiak. Następnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych i zajęciach dydaktycznych. Potem pod opieką koleżanek i kolegów z klas trzecich udali się na zajęcia przygotowane przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Zajęcia komputerowe prowadziła ze swoimi uczniami Pani Natalia  Kondoszek – Karwas – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Wszyscy bardzo sprawnie radzili sobie z obsługą komputera. Na zabawy ruchowe zaprosiła Pani Joanna Kukuła – nauczyciel wych.fizycznego. Dzieci bawiły się wspólnie na torze przeszkód. Lekcję z j. angielskiego w formie zabawy przeprowadziły Panie: Agnieszka Odrzywołek i Beata Kasperkowicz.

Przedszkolaki były zachwycone doświadczeniami chemicznymi, które przeprowadziła w asyście uczennic naszego gimnazjum Pani Urszula Proksa – nauczyciel chemii i fizyki.

Na zakończenie spotkania wszyscy zostali zaproszeni na warsztaty plastyczne, na których wykonali pieska techniką origami.

Pobyt gości z przedszkola dostarczył wszystkim wielu miłych emocji.

Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu 2016r.

 

Małgorzata Kokoszka

Katarzyna Wilkosz- Grześkowiak