„ Dzień Słońca- Żółty Dzień w Biedronkach”

18.03.2016 r. w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Słońca- Żółtego Koloru. Z tej okazji maluszki chętnie zebrały się razem na dywanie, by stawić czoła różnorodnym przygotowanym przez panią zadaniom. Przedszkolaki szukały w sali przedmiotów, w których ukrył się żółty kolor, odgadywały zagadki słowno-obrazkowe oczywiście związane z tematem dnia, odszukiwały w zabawie ruchowej żółtej barwy na chuście animacyjnej na przerwę w muzyce, słuchały z przejęciem bajeczki o żółtej smutnej kredce, wszystkie dzieci malowały słoneczka i bawiły się do piosenki w kaczuszki. Powstałe prace były bardzo estetyczne. Przez kilka dni „zalewały blaskiem” naszą szatnię. Kolory są nierozerwalnym elementem naszego otoczenia. Mają wpływ na doznania, emocje, pojmowanie świata i kontakty z innymi. Są cząstkami wyrazu i automatycznie stanowią środek komunikacji międzyludzkiej. Umiejętność zabawy barwami i rozpoznawania ich znaczenia jest jednym z komponentów wychowania. W efekcie wpływa na kształtowanie wrażliwości estetycznej i rozwój kreatywności.
Anna Pederska