III KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

09825.01.2016 w Zespole Szkół nr 3 w Jaworznie odbył się już po raz trzeci Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez nauczycieli placówki Martę Chowaniec,
Annę Gurbisz i Natalię Kondoszek-Karwas. Do konkursu przystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10. Cała impreza przebiegła
w miłym, świątecznym nastroju. Wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani przez swoich wychowawców. Uroku występom dodały piękne stroje o charakterze Bożonarodzeniowym.
Konkurs cieszy się coraz większą popularnością w środowisku lokalnym. Na występy przychodzą nie tylko koledzy i koleżanki, ale również rodzice i dziadkowie.
Jury w składzie pan Zbigniew Kasperkowicz – dyrektor ZS nr 3, wicedyrektorzy: pani Mariola Migacz i pani Magdalena Kurzeja, pani Urszula Likus i pan Zygmunt Kobiałka oceniało młodych artystów w dwóch kategoriach: szkoły i przedszkola. Poziom konkursu, jak orzekło jury, był bardzo wysoki i wyrównany, wszyscy uczestnicy zaśpiewali pięknie. Po burzliwych naradach przyznało następujące miejsca:
I miejsce w kategorii przedszkola otrzymała Gabrysia Opozda za pastorałkę
„Za kominem świerszczyk spał”
II miejsce w tej samej kategorii otrzymał zespół „Tęczowe Ludki” z pastorałką
„Stoi tu choinka”
I miejsce w kategorii szkoły otrzymali
Zespół z klasy III a wykonał „Hojkę” oraz Zespół z klasy II a za „Kolędę na dzwonkach”
II miejsce otrzymali
Zespół z klasy III b za kolędę „Dziś w stajence” oraz zespół z klasy II c za „Kolędę na dzwonkach”
III miejsce przyznano dla klasy I b za kolędę „Dzisiaj w Betlejem”.
Biorące udział w konkursie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi.
Za sprawą przepięknie wykonanych kolęd i pastorałek jeszcze raz poczuliśmy magię świąt Bożego Narodzenia.
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy samych sukcesów.
Organizatorzy konkursu