Koło plastyczne

„Sztuka nie ma żadnego celu, jest celem sama w sobie (…)”

20150915_120615

Plastyka jest dziedziną, która stwarza możliwości rozwoju każdemu dziecku, dlatego też zajęcia kółka plastycznego adresowane są do uczniów, których pasją jest sztuka i aktywność artystyczna. Uczniowie klasy IIIa raz w tygodniu uczestniczą z wielkim zaangażowaniem w zajęciach. Kółko plastyczne odbywa się co wtorek. Jego nadrzędnym celem jest rozbudzenie przyjemności tworzenia, wrażliwości na formę i kolor kształcenie wyobraźni poprzez spontaniczne, intuicyjne działania, a także rozwijanie zdolności młodych artystów, odkrywanie przez nich własnych możliwości oraz promocja ich talentów na gruncie szkoły i w środowisku lokalnym. Zadaniem pracowni jest również przygotowanie dzieci do kontynuowania zainteresowań  w kolejnych latach edukacji. Udział w praktycznych zajęciach jest niepowtarzalną okazją do pracy w różnorodnych technikach plastycznych.  Uczniowie świetnie się bawią i czerpią radość z każdych zajęć.

Katarzyna Wilkosz-Grześkowiak