Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Stoi na stacji lokomotywa (…) XV Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
„Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Czytanie najlepszą nauką”.
Aleksander Puszkin

28 września obchodziliśmy z maluszkami Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu nasze „Biedroneczki” po raz pierwszy przekroczyły próg Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia Szczakowa. Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania stał się znakomitą okazją do oprowadzenia przedszkolaków po bibliotece i poznania zasad jej funkcjonowania w formie zabawy w pociąg. Pani Henia przeniosła maluszki głośno czytając im wiersz J. Tuwima pt „ Lokomotywa” w krainę podróży i pasażerów. Wspólne głośne czytanie, tworzenie wagoników do lokomotywy z poznanego wiersza okazały się doskonałą nauką i zabawą dla naszych „ Biedroneczek”.
Opracowała: mgr A. Pederska, mgr A. Gurbisz