Walentynki

Walentynki to święto zakochanych, które w kalendarzu już będzie za niedługo. Trochę przybliżę legendę św Walentego, o którym można było poczytać spacerując szkolnym korytarzem pierwszego piętra.

Walenty z wykształcenia był lekarzem, z powołania duchownym. Żył w III wieku w Cesarstwie rzymskim za panowania Klaudiusza II Gockiego. Cesarz ten za namową swoich doradców zabronił młodym mężczyznom wchodzić w związki małżeńskie w wieku od 18 do 37 lat. Uważał on, że najlepszymi żołnierzami są legioniści niemający rodzin. Zakaz ten złamał biskup Walenty i błogosławił śluby młodych legionistów. Został za to wtrącony do więzienia, gdzie zakochał się w niewidomej córce swojego strażnika. Legenda mówi, że jego narzeczona pod wpływem tej miłości odzyskała wzrok. Gdy o tym dowiedział się cesarz, kazał zabić Walentego. W przeddzień egzekucji Walenty napisał list do swojej ukochanej, który podpisał: „Od Twojego Walentego”. Egzekucję wykonano 14 lutego 269.

W środę w naszej szkole odbyła się dyskoteka szkolna pod hasłem Walentynki. Walentynki to nie tylko symbole: serduszka, zakochane pary to także kolor czerwony. Wśród zgromadzonych uczniów dominował właśnie on. Przy muzyce puszczanej przez naszych DJ’ów szkolnych- starszych kolegów mogliśmy bawić się przy rytmach muzycznych hitów. Opiekun Samorządu p. Szklarczyk miała przygotowane słodkie niespodzianki dla walentynkowych par. Jedną z konkurencji przygotowanych dla imprezowiczów był taniec w parach z balonem. Na koniec nie zabrakło pamiątkowych zdjęć, które przejdą do kolejnych kart w historii naszej szkoły. Na zakończenie chciałabym podziękować koleżankom za pomoc przy dyskotece, ks. Grzegorzowi za sprzęt, Zuzannie Grotnik oraz Oliwce Miga za pomoc w dekorowaniu korytarza. Wprowadził nas w ten czarujący nastrój, który będzie panował do walentynek.

Napisała A. Szklarczyk