Wycieczka klas piątych do muzeum

W dniu 09.12.2014r. klasa 5 a i b odwiedziła muzeum Jaworzna .

Uczniowie wzięli udział w warsztatach pt: Rody, herby, herbarze – zagadnienia z heraldyki.
W trakcie zajęć dzieci poznały odpowiedzi na pytania: co to jest herb, skąd się wziął i jak się go opisuje. Uwieńczeniem spotkania było stworzenie przez uczniów własnego herbu według obowiązujących zasad heraldycznych.

Oraz – Zabawy z nauką! wystawa przygotowana przez Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Zabawa interaktywna , Uczniowie mogli samodzielnie wykonać doświadczenia  z następujących tematów:

1. elektryczność i magnetyzm – indukcja elektro-magnetyczna, przewodzenie prądu, silnik elektryczny, źródła prądu

2. hydrostatyka – prawo Pascala, prawo Archimedesa, naczynia połączone, lewar wodny

3. konstrukcje mostów – model mostu z przęsłem łukowym do budowania przez zwiedzających

4. ekologiczne sposoby wytwarzania energii elektrycznej – bateria słoneczna.