Spotkanie z leśniczym

 

Dnia 15 października 2014r klasy IIIa i IIIb aby lepiej utrwalić treści przyrodnicze dotyczące lasu zdobyte na zajęciach wybrały się na wycieczkę do lasu oraz na  spotkanie z panem leśniczym. Podczas pieszej wędrówki  po lesie dzieci  zapoznały się z pracą leśniczego, dowiedziały się jakie zwierzęta oraz jakie rośliny występują na terenie naszego lasu.  Pan leśniczy pokazał nam czym różnią się poszczególne gatunki drzew, a także jak odróżnić drzewo liściaste od iglastego. Opowiedział o przygotowaniach zwierząt do zimy. Dowiedzieliśmy się dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane i zobaczyliśmy jak wyglądają rośliny zaatakowane przez szkodniki.  Możliwość bezpośredniego kontaktu dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, rozpoznawały znane gatunki roślin, wsłuchiwały się w odgłosy lasu. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne.

Serdecznie dziękujemy Panu leśniczemu za spotkanie, które było bardzo ciekawą lekcją przyrody.

Barbara Tabor

Małgorzata Knapik